1
19:23 08.01.2022

Jak lepiej Grać

Mam kłopot z wyjściem z silvera 4 ma ktoś jakieś rady tu link do mojego gampleya jeśli ktoś znajdzie jakieś błędy podczas mojej gry byłbym wdzięczny gdyby pomógł:
https://www.youtube.com/watch?v=-n9vW3wDINk

Komentarze (2)

Zaloguj się, aby dodać komentarz
xLukee
20.01.22 19:35
Przede wszystkim zacznę od movementu, bo jest on u Ciebie fatalny. Podzielę to wszystko na punkty, żeby wygodniej wszystko się czytało. 1. Movement 2. Crosshair placement 3. Pozycjonowanie 4. Spokój 5. Potencjalne ustawienia 6. Mniejsze plusy i minusy, które wyłapałem W punktach wytknę błędy. Nie będę opisywał jak to naprawić. Na końcu Ci powiem jak trenować i piąć się w górę umiejętnościami oraz rangą. ---------------------------- 1. Movement u Ciebie kuleje, co bardzo mocno utrudnia wykorzystanie timingu/respa, pozycjonowanie, a nawet zabijanie. Zacznę od prostego przykładu, który od razu rzucił mi się w oczy. Jak jest początek rundy (na filmie minuta 2:45), to nie idź na broni. Pamiętaj o tym, że na nożu jesteś szybszy. To, że idziesz wolno niesie za sobą bardzo duże problemy. • Poszedłeś w stronę palących/standarda. Poruszałeś się jak żółw i bardziej zaawansowany aimowo przeciwnik po prostu takie łamagi łapie na szybkim peeku z rampy. Dlaczego? Przy dobrym respie terrorysty, ma bardzo dobrą okazję na wychylenie z rampy w stronę A. CT jest oczywistą miejscówką, na którą OD RAZU się patrzy, także byłbyś freekilem (w drugim punkcie ten moment również przytoczę). • Blokujesz swoich kolegów z drużyny. Jeśli w takim tempie byś szedł, a byłby ścisk na respie, to AWPer, który chciałby iść do okna przy słabym respie jest po prostu wtedy przez Ciebie blokowany i daje to ogromne prawdopodobieństwo, że runda zacznie się sypać, bo przegra walkę na midzie. Przy szybszym poruszaniu się, będziesz mógł o wiele szybciej się ustawić pod potencjalny atak na bombsite. Od razu wspomnę o obijaniu się o każdą ścianę. Przytulanie ścian nie wpływa pozytywnie na Twoją grę :D Wręcz przeciwnie. Staraj się wybierać jak najszybsze ścieżki poruszania się. 2. Twój crosshair placement (trzymanie celownika w odpowiednich miejscach) jest tak samo słaby jak movement. Mam wrażenie, jakby Twój mózg nie dawał rady zgrywać lewej ręki z prawą. Crosshair placement jest z mojego doświadczenia nawet ważniejszy od flicków. Przy odpowiednim trzymaniu go, nie będziesz musiał wykonywać flicka, a robienie ich daje szansę, że nie zdążysz. Przeciwnik ma po prostu przewagę. Od 3:16 do +- 3:18 przez aż 2 sekundy trzymałeś celownik tak naprawdę nigdzie. Jakby gość wyszedł Ci z pałacu, to miałbyś kaplicę. Przy dawaniu info parę sekund wcześniej Twój celownik również uciekł z miejscówki, którą pilnowałeś. Zbinduj sobie przycisk mówienia na bliższy, żebyś nie musiał się odrywać od ekranu. Jeśli musisz spojrzeć na minimapę w takim momencie, to się schowaj. Jak jesteśmy przy patrzeniu pozycji, to od razu o tym wspomnę - staraj się spokojnie stać na swoim spocie. Nie miotaj się prawo-lewo, bo nie potrafisz jeszcze robić strafe'ów. Nie dasz rady zareagować na czas, przez co nie tylko Ty możesz zginąć, ale również Twój team8. Zdarza się, że strzelisz główę z USPa/Glocka, ale to dlatego, że napierdalasz full-auto w prawo i lewo. Nie jesteś kompletnie precyzyjny. Na wyższym poziomie będzie Ci potrzebna ta precyzja. Nie przykładasz kompletnie wagi do tego gdzie trzymasz celownik. Bardzo ważny aspekt do poprawienia! 3. Stoisz byle gdzie. Po CT na Mirage poszliście W 5 NA A. Całą drużyną. Pięcioma zawodnikami. Graliście fulla (przy eco jeszcze takie coś czasami przechodzi). SZCZĘŚLIWIE jakaś łamaga wychyliła pierwsza z paką, dzięki czemu uniknęliście łatwego wjazdu na B. Popatrz na minimapę. Spóźnij na site nawet te 2 sekundy, ale pójdź na odpowiedni. Na Goldach czasami ruszą mózgiem i zrobią Wam fake'a, to ta Wasza cała drużyna na A będzie się nieźle później bawiła w odbijanie drugiego site'a. Nie stój na pozycji patrząc w ścianę. Po co? Jakie korzyści to daje w tej sytuacji? Spróbuj zadać sobie od czasu do czasu te pytania :) Z pozycjonowania więcej nie wyciągnąłem. Im więcej będziesz grał, tym łatwiej Ci to przyjdzie naturalnie, więc tę kwestię już odpuszczę i przejdę dalej. 4. Czerp radość ze strzelania. Nie stresuj się tym, że właśnie do kogoś strzelasz. Bardzo mocno panikujesz. Przykładowo - pistoletówka po CT, napierdalasz po gościu full-auto z USPa. Kwestia też co prawda aimowa, ale nawet przy posiadaniu super aima, a dalej panikując, nie będziesz potrafił go w pełni wykorzystać. Widzisz gościa i od razu odpala Ci się tryb paniki. Biegasz, strzelasz, machasz myszką. Cały pakiet. Tę kwestię też nie będę drążył, bo przy zbieraniu doświadczenia dojdzie Ci to naturalnie. Kwestia mentalna. 5. Próbowałeś może ustawić sobie rozdzielczość 4:3 :)? Sprawa personalna, ja wiem, ale z własnego doświadczenia polecam ustawienie innej rozdzielczości. Nie wiem też jak z Twoim celownikiem, bo nie miałem okazji zobaczyć Twoich pojedynków na daleko (takich bez biegania), gdzie próbowałeś przycelować. Jeśli kiedyś będziesz miał problemy z przycelowaniem, to spróbuj ustawić trochę większy size celownika (nie za duży oczywiście). Mefju23 (YouTuber z csa) też o tym wspominał. Nie przytoczę jego słów 1:1, bo to było dawno, ale chodzi głównie o to, że masz większy punkt, który możesz przyłożyć na przeciwnika. Z mniejszym celownikiem musisz być bardziej precyzyjny. 6. Można powiedzieć, że grasz jak "typowy silver", ale z tego co tak patrzyłem i z mojego doświadczenia grania ze słabszymi osobami jest to po prostu brak doświadczenia (krótki czas grania) i brak podnoszenia swoich umiejętności. Była CHYBA sytuacja, że miałeś byle gdzie celownik, bo patrzyłeś na radar. Take szczegóły przegrywają rundy, także zawsze warto uważać. === TRENING I PROGRESOWANIE === (Bardzo subiektywny punkt. Można się nie zgodzić w wielu przypadkach. Wszystko SUBIEKTYWNIE, MOIM ZDANIEM) Od spraw treningu jestem dosyć doświadczony, bo wiele robiłem, wiele testowałem i udało mi się zebrać co nieco wiedzy. Staraj się być regularny w treningach. To, że raz sobie odpalisz mapkę, nie zmieni Twoich umiejętności. REGULARNOŚĆ to podstawa i tylko dzięki utrzymaniu jej podniesiesz swoje umiejętności. Jak trenować? To jest bardzo skomplikowany temat. Jedni grają tylko FFA na społeczności, drudzy tylko mapki odpalają. Dla mnie najbardziej efektywną metodą było połączenie tego. Jednak co jest ważne - na mapkach do trenowania ćwiczysz takiego aima "na papierze". Wypracowujesz swoją pamięć mięśniową, ale bez grania FFA (DM każdy na każego na serwerach społeczności. Nie graj tego od Valve) NIE podniesiesz swoich umiejętności tak efektywnie jak mogłoby się wydawać. Bot Ci nie odda. Nie zada Ci realnych obrażeń. Staraj się znaleźć rutynę na botach, żeby się rozgrzać i dalej wyrabiać pamięć mięśniową, ale po tym IDŹ NA FFA! Ćwiczysz tam crosshair placement; widzisz skąd mogą przyjść rywale; masz pojedynki tak jak w realnym meczu, a to jest nasz priorytet. Nie podsyłam Ci tu rutyny żadnej. Pokombinuj coś samemu, a jeśli dalej będziesz miał jakieś pytania, to pisz na Discordzie - xLuke#4514.
xLukee
20.01.22 19:36
Nie wiedziałem, że komentarz się nie sformatuje :( Czytanie może być mozolne, ale dalej wszystko na luzie przeczytasz